Hakomi tegeleb eelkõige erinevate meeleseisundite uudishimuliku uurimisega ja seega on töötoad 90% ulatuses kogemuslikud. Lühikesed ja pikemad harjutused vahelduvad refleksiooni ja oma kogemuste jagamisega. Hakomi töötubades ei pea mitte midagi tegema, osaleja võib ka mõnest harjutusest loobuda, lihtsalt pikutada või magada. Töötubasid iseloomustab aeglane tempo ja meditatiivne atmosfäär.
Kokkusaamised algavad alati harjutustega, mis aitavad tekkida seisundil, mida Hakomis nimetatakse armastavaks kohaloluks. See on iseenda ja teistega olemise viis, kus me tahtlikult pöörame tähelepanu sellele, mis meid teises inimeses inspireerib, toetab ja kosutab. Hakomi töötoas loovad armastava kohalolu praktikad kiiresti turvalise ja südamliku õhkkonna. Võib tekkida lõdvestuse, rahunemise ja isegi väsimuse tunne, kuna kaitsed, mida me tavaelus rakendame, ei ole enam vajalikud.
Töötoas tehakse peaaegu kõiki harjutusi paarides või väikestes gruppides. Ometi on fookus enda kogemuse uurimisel. See on nagu sisemisele rännakule minek, mida teised ei suuna, vaid oma kohalolekuga toetavad ja tunnistavad. Millised tunded, kehaaistingud ja mõtted mul tekivad, kui ma kuulen mõnda väidet; või kui ma muudan oma kehaasendit; või kui keegi võtab üle pinge minu kehas ja hoiab seda minu eest. Hakomis on lugematul hulgal erinevaid väikeseid harjutusi ja eksperimente, mille eesmärgiks on teadlikult märgata harjumusi, mille järgi me oma igapäevaelu elame ja mis võivad meile heaolu asemel tuua kannatusi.
Harjutuste ja eksperimentide tulemusel võime seega oma kehalise kogemuse uuurimisel avastada uskumusi ja hoiakuid, millest me meele tasandil teadlikud ei olnud. Teiseks oluliseks eesmärgiks on kogeda midagi, millest oleme nende uskumuste tõttu ilma jäänud. Hakomi on siin väga täpne. Harjutustes võtame aega, et saadav kogemus tabaks täpselt õrna kohta. Näiteks võime juhendada teisi ütlema oma nime õige rõhu, tooni ja valjusega; või tunnetada, milline puudutus – millises kohas, millise surve ja ulatusega – on just see õige; või milline lause meid emotsionaalselt täidab ja kosutab.
Praktikate tulemusel võime kogeda rahulolu ja täitumust, mõnikord ka kurbust ja leina, et meie emotsionaalsed vajadused pole olnud täidetud. Kuna töötatakse isikliku materjaliga ja kogu õpe on kogemuslik, võib see olla subjektiivselt raske. Kuna sessioonid toimuvad grupis, võib tekkida reaktsioone grupikaaslaste suhtes. Enamasti on need materjaliks, millega saab Hakomi viisil töötada, kasutades enda reaktsioone allolevate uskumuste indikaatoritena. Suuremate probleemide või vastuolude jaoks on Hakomi Education Network töötanud välja eetilise raamistiku (tekst inglise keeles), mis annab võimalused ja juhise tugevaid reaktsioone inimeste vahel armastavalt lahendada.
Armastava kohalolu seisund ei ole reserveeritud ainult Hakomi töötoale. Me saame selle kaasa võtta ja praktiseerida elu erinevates olukordades. Inimestena me reguleerime üksteise närvisüsteeme läbi neuraalse resonantsi. Kui kasvõi üks osapool suudab teises näha seda, mis on hästi ja õigesti, siis mõjub see sellele inimesele toetavalt ja avavalt, mis omakorda avab esimest ja nii läheb käima positiivse tagasiside ring.
Rahu loomise praktikad inimsuhetes on tänases maailmas väga olulised. Hakomi meetodi unikaalne panus on tuua nähtavale, kuivõrd me oleme üksteisega seotud ja kui palju me üksteist mõjutame. Hakomi õpetab, kuidas mõjutada üksteist nii, et tulemuseks oleks heatahtlik koosolemise ruum.